Вплив сусідських роутерів на швидкість і стабільність інтернету по Wi-Fi

Якщо ви вдома використовуєте роутери, які працюють на частоті 2,4 ГГц , то ви можете помічати падіння швидкості інтернету через бездротову мережу особливо ввечері. Це може бути пов’язано з тим, що у сусідів роутер працює на тому ж бездротовому каналі що і у вас. В Україні дозволені канали з 1 до 13. Для того щоб знайти самій вільний канал, можна скористуватись наступними програмами:

INSSIDER ДЛЯ ОС WINDOWS

Для початку потрібно скачати та встановити програму на ПК. Запускаємо програму та дивимось у стовпчик CHANNELS, тут можна натиснути на текст CHANNELS та відсортовувати від більшого до меншого. Тепер нижче ми бачимо на яких бездротових каналах працюють сусідські роутери. Далі потрібно знайти бездротовий канал на якому менше всього точок доступу, його і потрібно буде змінити в налаштуваннях роутера вручну.

 ДЛЯ ПРИЛАДІВ ANDROID РЕКОМЕНДУЄМО ПРОГРАМУ WIFIANALYZER (OPENSOURCE)

Запускаємо програму

Далі натискаємо зліва на три риски відкриється меню, в ньому виберіть “Оценка каналов”

Дивимось біля котрого номера каналу більше всього зелених зірок, або дивимось на стрічку зверху “Лучшие каналы”.

Тепер, коли ми дізнались, який канал вільний можна його змінити на роутері.

Розглянемо на прикладі роутера Asus. Відкриємо інтернет браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) В адресній стрічці (не в пошуковій) введіть IP-адресу моделі роутера. Інформацію про IP-адресу, логін та пароль роутера можна прочитати на нижній частині його корпусу, дізнатися в інструкції на пристрій, або з’ясувати через Інтернет.

Вводимо IP 192.168.1.1 і натискаємо «Enter» на клавіатурі.

Далі логін і пароль admin/admin і натискаємо «Войти/Вхід до системи»                                  

Далі зліва в меню виберіть “Беспроводная сеть /Бездротове з’єднання”. Далі в меню знайти “Канал / Канал контролю” якщо на нього натиснути відкриється список каналів, де можливо буде вибрати вільний канал який ми знайшли раніше. Натиснути кнопку “Применить / Застосувати”. Перезавантажте роутер.

Для того, щоб ваш роутер завжди працював на найменш завантаженому каналі, скануйте мережу на наявність вільного каналу та змінюйте його в налаштуваннях роутера регулярно, так як роутеру сусідів з автоматичним вибором каналу може перейти на той канал, який ви обрали раніше.