КОРОТКЕ ПОРІВНЯННЯ СТАНДАРТІВ 802.11N І 802.11AC

802.11n802.11ac
Підтримує канали 20 і 40 МГцДодано канали шириною 80 і 160 МГц
Підтримує частоти 2,4 ГГц і 5 ГГцПідтримує частоту тільки 5 ГГц
Підтримує до 4 потоків передачі данихТочка доступу підтримує до 8 потоків; клієнт – до 4 потоків
Підтримує передачу даних лише одному клієнтуПідтримує передачу даних декільком клієнтам одночасно (MU-MIMO)
Максимальна швидкість 1 каналу – 150 мбіт/сМаксимальна швидкість 1 каналу – 433 мбіт/с

БІЛЬША ШВИДКІСТЬ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ

Більші швидкість досягається за допомогою збільшення кількості потоків передачі даних (максимум до 8 потоків на точці доступу і до 4 потоків на клієнті) та за допомогою збільшення ширини каналу – додано канали шириною 80 та 160 МГц. Також у стандарті 802.11ac реалізована модуляція 256-QAM, що за ідеальних умов дає приріст швидкості ще на третину.

Це дозволяє теоретично досягти на одному пристрої швидкості до 3,39 Гбіт/с, а при 8-ми антенах сумарна швидкість на декількох пристроях може досягати 6,77 Гбіт/с. На практиці виробники випускають обладнання, яке підтримує меншу швидкість, однак вона все одно набагато більша, ніж максимально підтримує стандарт 802.11n.

РОБОТА ТІЛЬКИ В ДІАПАЗОНІ 5 ГГЦ

Як не дивно, але це можна віднести до переваг стандарту. Діапазон 2,4 ГГц і так переповнений пристроями, які підтримують старіші стандарти, а також іншим обладнанням, що заважає передачі сигналу на цій частоті (мікрохвильові печі, безпроводові телефони), тому даний діапазон вирішено залишити для стандарту 802.11n.

Варто зауважити, що виробники випускають пристрої, які працюють в обох діапазонах. Стандарт 802.11ac зворотньо сумісний з більш ранніми стандартами.

MU-MIMO (MULTI-USER MIMO)

До 802.11ac усі стандарти 802.11 були одноклієнтними, тобто кожної миті інформація передавалась тільки до одного пристрою. У новому стандарті зреалізована передача даних декільком пристроям — до 4-ьох клієнтів одночасно.

BEAMFORMING

(ТЕХНОЛОГІЯ ФОРМУВАННЯ НАПРАВЛЕНОГО СИГНАЛУ) Beamforming – це процес, при якому передавач може сфокусувати сигнал у напрямку до приймача, що збільшує відношення сигнал/шум й таким чином збільшує швидкість. Стандартизація цієї технології гарантує, що пристрої різних виробників будуть коректно працювати разом.

МЕНШЕ ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ

Більша енергоефективність збільшує час автономної роботи телефонів, планшетів, ноутбуків, отже пристрої можуть довше працювати без підзарядки.